Ja tev ir suns, tad tu zini, ka viņi saprot lietas, ko mēs, cilvēki, nespējam. Mēs varam domāt, ka esam pārāka suga, bet šo uzskatu apstrīdēt ir ļoti viegli. Par pretējo ir pārliecināta kollija krancīša Maksa saimniece Maurīna, kuras suns palīdzēja viņai atklāt krūts vēzi. Lasi tālāk, lai uzzinātu par šo apbrīnojamo suni!

Cilvēka deguns ne tuvu nestāv klāt suņa ožai. Suņi saož, ka tu atvērsi siera paciņu vēl pirms tu esi nokļuvis pie ledusskapja. Bet viņi spēj daudz ko vairāk.

Makss ir sarkanā kollija krustojums, kas izbauda dzīvi pie saimnieces Maurīnas. Viņš spēj sajust, kad ies pastaigā, vēl pirms Maurīna pieceļas no krēsla. Taču 2008. gadā Makss sāka uzvesties ļoti dīvaini. Viņš vienmēr bija skumjš un izmisīgi skatījās uz Maurīnu, taču atteicās apsēsties viņai klēpī.

Tā kā tobrīd viņš bija jau 9 gadus vecs, saimniece baidījās, ka kollijs tuvojas dzīves beigām. Viņa jau bija sagatavojusies Maksu zaudēt. Bet pēc dažiem dīvainiem brīžiem, kad viņš pienāca Maurīnai klāt un pabakstīja viņas krūti ar savu purniņu, viņa saprata, ko tas varētu nozīmēt.

Maurīnas krūtī atradās neliels bumbulis, bet pēc tam, kad ārsti sacīja, ka mammogramma esot normāla, viņa par to neesot vairs iedomājusies. Bet kādu dienu, pēc ieskatīšanās Maksa acīs, viņa zināja, ka tas ir vēzis. Sākotnējās pārbaudes bija negatīvas un bija nepieciešama ķirurģiska biopsija, lai to atrastu.

Tiklīdz audzējs bija izņemts Makss zināja, ka ar viņa mammu viss ir kārtībā un uzreiz pārvērtās atpakaļ par jau ierasto, priecīgo suņuku.

Šobrīd suņus profesionāli trenē atrast vēža šūnas. Iedomājies, kāda vara ir suņa degunā!

Suns saož saimnieces vēzi vēl pirms to atklāj ārsti!