«Rīgas satiksme» ieķīlājusi jaunos autobusus! Ķīlas summa tuva 70 miljoniem eiro!

Pagājušajā nedēļā lielāko ķīlu devusi Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» (RS), aģentūru LETA informēja Uzņēmumu reģistrā. «Solaris Bus&Coach S.A.» no RS ņēmusi ķīlu 67,5 miljonu eiro apmērā.

Direktors Zaķis pastāstīja, ka ieķīlāti ir jaunie autobusi, kuri ir piegādāti RS atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātam un noslēgtajam līgumam. Tas esot saistīts ar autobusu iegādes finansēšanas modeli.

RS noslēgusi līgumu ar Polijas uzņēmumu «Solaris Bus&Coach S.A», kas paredz 175 autobusu iegādi par kopējo summu 58,3 miljoni eiro. Saskaņā ar konkursa noteikumiem pasūtītājam ir tiesības līguma darbības laikā palielināt iepirkuma apjomu par 30%, tādēļ iepirkuma līguma kopējā summa ir 75,8 miljoni eiro un paredz 228 autobusu iegādi. Atmaksas periods ir desmit gadi no autobusu nodošanas ekspluatācijā.

Savukārt «W Roschmann Investment group OU» no SIA «Informatīvā biznesa centrs» ņēma ķīlu 998 250 eiro apmērā, bet AS «Citadele banka» no SIA «Amber Wood» – 900 000 eiro apmērā.

Kopumā pagājušajā nedēļā reģistrētas 65 komercķīlas, bet 102 tika dzēstas.

Reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 214 miljardi eiro, no tām ir spēkā komercķīlas ar kopējo maksimālo prasījuma summu 147 miljardi eiro. Dzēsto reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 68 miljardi eiro.

Pagājušajā nedēļā visvairāk komercķīlu – 15 – ņēmusi «Nordea Bank AB» – 30,01 miljona eiro vērtībā. Tai seko AS «Attīstības finanšu institūcija «Altum«» ar 13 komercķīlām 539 177 eiro apmērā, «Citadele banka» ar sešām komercķīlām 4,89 miljonu eiro apmērā un AS «Rietumu banka» ar piecām ķīlām 90,2 miljonu eiro vērtībā.