10 visu laiku pārdotākās videospēles. #8 vieta tevi pārsteigs!

Videospēļu industrijai ar katru gadu augot, spēļu klāsts kļūst arvien daudzveidīgāks. Tomēr tikai retais no šī brīža lielākajiem hītiem spēj mēroties ar tiem grandiem, kas nostiprinājušies visvairāk pārdoto videospēļu topā. Veiksmīgāko franšīžu tirdzniecības apjoms ir iespaidīgs, tāpat kā spēles, kas šajā sarakstā ir iekļuvušas.

10 Fifa

Mūsu topu iesāksim ar sporta spēļu karali – futbolu. FIFA nenoliedzami ir populārākā franšīze šajā segmentā, par ko norāda arī pārdošanas apjomi. Pārdoto kopiju skaits – 100 000 miljoni.

9 Mario Kart

Mario Kart gokartu sacīkstes ir atsevišķa spēļu sērija no ierastā Mario, tomēr tā spējusi iegūt iespaidīgu fanu pūli. Pārdoto kopiju skaits – 105 000 miljoni.

8.Final Fantasy

Viena no visu laiku garākajām spēļu sērijām ir Final Fantasy, kura pirmssākumi meklēji jau 1987. gadā. Galvenokārt, pateicoties tieši japāņu auditorijai, šī spēle iekļuvusi visvairāk pārdoto videospēļu desmitniekā. Pārdoto kopiju skaits – 110 000 miljoni.

7Wii Sports

Wii Sports izklaidējošā veidā ir ļāvis nodoties sportiskām aktivitātēm mums un mūsu draugiem. Šis ir jaunākais mūsu topa pārstāvis, iekļūstot labāko divpadsmitniekā mazāk nekā 10 gadu laikā. Pārdoto kopiju skaits – 115 000 miljoni.

6. Sonic the Hedgehog

Sega zīmola lielākais lepnums ir Sonic the Hedgehog videospēļu sērija, kas pāraugusi jau animācijas filmās un komiksos. Pārdoto kopiju skaits – 140 000 miljoni.

5. Need For Speed

Populārākā videospēļu sacīkšu arkāde nepārprotami ir Need For Speed, ierindojoties sestajā pozīcijā. Vairāk nekā 20 gadu laikā izveidotas 22 spēles daļas. Pārdoto kopiju skaits – 150 000 miljoni.

4. Grand Theft Auto

Grand Theft Auto izdotas jau kopumā 15 pamatspēles un papildinājumi, laika gaitā pārejot no 2D uz iespaidīgu 3D. Piedāvāto brīvību milzīgajā spēles vidē novērtējuši arī spēlētāji – pārdoto kopiju skaits – 220 000 miljoni.

3. Call of Duty

Call of Duty stāsts mūs ir vedis no Otrā pasaules kara līdz pat iespaidīgām zombiju ciņām. Tas iekļuvis arī Ginesa rekordu grāmatā kā visvairāk pārdotais pirmās personas šūteris. Pārdoto kopiju skaits – 250 000 miljoni.

2. Pokemoni

Pokemonu sāga aizsākās pirms 30 gadiem ar divām mazpopulārām spēlēm uz Game Boy konsoles, ar laiku pāraugot iespaidīgā bestsellerā, videospēļu, multiplikācijas filma, spēļu kāršu, galda spēļu un citā veidolā. Pārdoto kopiju skaits – 275 000 miljoni.

  1. Super Mario

Un visbeidzot bestsellers Super Mario, kas cīņu ar virtuālajām sēnēm un vēlmi pēc zelta monētām aizsāka jau 1985. gadā un pat šobrīd tai tiek izdoti arvien jauni papildinājumi. Pārdoto kopiju skaits – 310 000 miljoni.