Kristpas Porziņģis, vienīgais Latvijas spēlētājs NBA, atgriezies uz laiku Latvijā un pasniedzis savam pirmajam trenerim, Edvīnam Sprūdem, 50 000 Eur lielu dāvinājumu kā pateicību par lielisko trenēšanu un izaudzināšanu līdz NBA līmenim.

Dāsno dāvinājumu Kristaps Porziņģis savam bijušajam trenerim Edvīnam Sprūdem nodeva “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfināla sērijas spēles pārtraukumā, kurā “Liepāja”/”Triobet” komanda uzņem “Jūrmala”/”Fēnikss” spēlētājus.

“Cerams, ka sanāks izaudzināt vēl kādu tādu kā mani,” sacīja Porziņģis.

“Jau no sešu gadu vecuma trenējos basketbolā un no pirmās dienas līdz manai aizbraukšanai uz Spāniju mans treneris ir bijis Edvīns Sprūde, kurš man iemācījis basketbola pamatus un neatlaidību, tādēļ vēlos kompensēt savu treneri par ieguldīto darbu, veltīto laiku un pacietību,” Kristapa Porziņģa brāļa Mārtiņa izplatītā paziņojumā citēts basketbolists. “Ceru iedzīvināt tradīciju to darīt katram Latvijas sportistam, kam ir izdevusies karjera gan sportiski, gan finansiāli.”

“Prieks, ka “Liepājas vanagi” tomēr izaudzinājuši vienu spēlētāju Nacionālajai basketbola asociācijai (NBA),” stāstīja Sprūde. “Ja ģimene ir un darbojas kā trīs musketieru grāmatā “viens par visiem un visi par vienu”, Liepājā būtu vēl vairāk talantu.”

Ņujorkas Knicks spēlētājs Kristaps Porziņģis jau paziņoja, ka nevarēs palīdzēt valstsvienībai Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Porziņģis savā NBA debijas sezonā piedalījās 72 mačos, vidēji guva 14,3 punktus, izcīnīja 7,3 atlēkušās bumbas un bloķēja 1,9 pretinieku metienus. Sezonas pirmajos trijos mēnešos viņš tika nosaukts par labāko debitantu Austrumu konferencē, bet “Knicks” komanda palika ārpus izslēgšanas turnīra dalībnieku vidus.

Porziņģis pirmajam trenerim uzdāvina 50 000 Eur!