SEB MTB velomaratona posma laikā svētdien gājis bojā Latvijas junioru šosejas riteņbraukšanas izlases braucējs Niklāvs Aleksandrs Čakšs, informē sacensību organizētāji. Niklāvs bija viens no perspektīvākajiem Latvijas riteņbraucējiem. Izsakām līdzjūtību ģimenei, radiniekiem, draugiem un līdzjutējiem!

Čakšam palika slikti mirkli pēc sacensību finiša. Stundas garumā neatliekamās palīdzības darbinieki centās sportistu glābt, tomēr izglābt puisi, diemžēl, neizdevās.

Riteņbraukšanas treneris, sacensību oragnizētājs Igo Japiņš teica, ka pēc sacensībām sportists nomazgājās, tomēr pēc mirkļa puisim palika slikti.

Notikuma vietā esošie mediķi teikuši, ka problēmas varētu būt sirdsdarbības traucējumos.

Japiņš sacīja, ka Niklāvs bijis labākais izlases dalībnieks, un medicīniskie testi tika veikti bieži, bet nekādas problēmas pamanītas netika.

“Mediķu klātbūtne sacensībās esot nodrošināta kā ierasts. Uzlabojumu nepieciešamību šajā saistībā turpmākajās sacensībās Japiņš pašreiz nesaskata, jo traģiskais notikums nav saistāms ar kavētu medicīniskās palīdzības sniegšanu. “Pašreiz nav skaidrs, kas noticis. Savā ziņā kaut kas mistisks. Čakšs nebija nesagatavots sportists no ielas, bet labākais izlases dalībnieks, kurš trenējās.” 

17 gadu vecumā iet bojā Latvijas perspektīvākais riteņbraucējs Niklāvs Aleksandrs Čakšs!