Maira Brieža pašreizējā vieta Pasaules boksa padomes (WBC) rangā neļauj viņam pat teorētiski pretendēt uz dalību 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, liecina šīs autoritatīvās organizācijas informācija.

Pasaules čempioniem WBC versijā un WBC ranga 15 pirmajās vietās esošajiem bokseriem, piedraudot ar izslēgšanu, būs aizliegts startēt olimpiskajās spēlēs, pat ja Starptautiskā amatieru boksa asociācija (AIBA) atļaus profesionāļu dalību olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.

Lēmumu sekmējis viedoklis, ka nav iespējams iedomāties profesionāļa cīņu ar amatieri, jo šādu sportistu līmenis ir pārāk atšķirīgs.

Briedis WBC rangā pirmā smagā svara (līdz 90,7 kg) bokseriem patlaban ieņem ceturto vietu. Pasaules čempions WBC versijā ir krievs Grigorijs Drozds, bet pirmās trīs vietas rangā ieņem Ilunga Makabu no Kongo, nigērietis no ASV – Olanrevadža Durodola un vācietis Marko Huks.

Briedis 21. februārī «Arēnā Rīga» ar tehnisko nokautu otrajā raundā pārspēja Dienvidāfrikas bokseri Deniju Venteru par vakanto Starptautiskās bosa federācijas (IBF) interkontinentālā čempiona jostu pirmajā smagajā svarā.

Pērn pavasarī Briedis parakstīja līgumu ar sporta atbalsta organizāciju «Main Events», tomēr pilnvērtīga abu pušu sadarbība joprojām nav sākta. Maču pret Venteru rīkoja kompānija «Siesta Boxing».

Patlaban Briedis ir arī Starptautiskās boksa asociācijas (IBA) čempiona jostas īpašnieks pirmajā smagajā svarā, ko viņš ieguva 2014. gada novembrī Liepājā uzvarot Ismailu Abdulu no Beļģijas.

Briedis pats iepriekš ir noliedzis, ka vēlētos startēt olimpiskajās spēlēs, uz kurām iespēja tikt Latvijas bokseriem vēl ir, ja kāds no viņiem uzvar kādā no diviem atlikušajiem kvalifikācijas turnīriem Turcijā un Azerbaidžānā.

Pēdējo reizi Latvija boksā olimpiskajās spēlēs bija pārstāvēta 1996. gadā Atlantā, kur startēja Romans Kukļins.

Mairis Briedis atzīts par pārāk labu, lai piedalītos 2016. gada olimpiskajās spēlēs