Ņujorkas „Knicks” pagaidu galvenais treneris Kurts Rembiss pirmoreiz publiski paudis kluba viedokli par Kristapa Porziņģa iespējamo dalību Latvijas izlasē olimpiskās atlases turnīrā šovasar. Rembiss iesaka Porziņģim to izlaist un sagatavoties nākamajai sezonai „Knicks” uzraudzībā

„Reizēs, kad es runāju par spēlēšanu un pieredzes uzkrāšanu, es domāju šejieni – NBA sezonu,” izteicies Kurts Rembiss, kurš par „Knicks” pagaidu treneri kļuva pēc Derika Fišera atlaišanas pirms pusotra mēneša. „Mūsdienu jaunie basketbolisti spēlē pārāk daudz. Lielu daļu vasaras iespējams izmantot, lai attīstītu savu ķermeni fiziski un piestrādātu pie basketbola tehnikas. Savukārt spēļu laikā basketbolisti atgriežas pie saviem instinktiem. Dažreiz spēlēšana var nākt par sliktu un aizkavēt spēlētāja attīstību.”

„Ja tā būtu mana izvēle, tad pilnīgi skaidrs, ko es vēlētos,” turpināja Rembiss. „Saprotu apņemšanos palīdzēt savai valstij. Taču no savtīga skatupunkta, skatot situāciju tikai no „Knicks” pozīcijām, mēs vēlamies, lai Porziņģis šovasar strādātu kopā ar mums.”

Rembisa vieta komandā nākamajai sezonai un vasarai vēl nav garantēta, taču pēc Fila Džeksona nesen publiski paustā atbalsta Rembiss tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem kandidātiem iegūt pastāvīgu „Knicks” galvenā trenera amatu. Vasarā “Knicks” arī noskaņojusies aktīvai darbībai brīvo aģentu tirgū, lai pēc trīs sezonu pārtraukuma atkal iegūtu pozitīvu uzvaru bilanci un sasniegtu izslēgšanas spēles.

Latvijas izlasi šovasar sagaida olimpiskās kvalifikācijas turnīrs, kurā Ainara Bagatska vadītā komanda ielozēta vienā apakšgrupā ar Japānu un Čehiju. Lai tiktu uz Rio spēlēm, nepieciešams šajā grupā izcīnīt vismaz otro vietu, bet pēc tam uzvarēt pusfinālā un finālā. Pusfinālā Latvijai var stāties pretim kāda no otras apakšgrupas komandām, proti, Serbija, Angola vai Puertoriko.

Šis turnīrs paredzēts jūlija sākumā, un pirms tā Latvijas izlase aizvadīs gatavošanās posmu. Apmēram tajā laikā norisināsies arī NBA vasaras līgas, bet NBA klubu treniņnometnes sāksies septembra beigās. Maz ticams, ka „Knicks” vēlēsies Porziņģa dalību Vasaras līgas spēlēs arī šosezon, taču klubs var vēlēties, lai Porziņģis trenējas un ir kopā ar komandu.

Ņujorkas medijs „NY Post” norāda, ka Porziņģis izskatās noskaņojies visu starpsezonu strādāt ar „Knicks”, taču galīgo „nē” Latvijas izlasei joprojām nevēlas izteikt.

„Tas vēl nav līdz galam skaidrs,” ASV medijiem šonakt sacījis Porziņģis. „Kad sezona beigsies, man būs laiks pieņemt lēmumu. Latvijai tas ir svarīgi. Esmu lepns par to, ka esmu latvietis. Vēlos pārstāvēt savu valsti. Man patiešām tas ir kārtīgi jāpārdomā un tikai tad jāpieņem lēmums.”

Pagājušā gada vasarā Porziņģis izvēlējās nepārstāvēt Latvijas izlasi pēc tam, kad „Knicks” izvēlējās viņu draftā ar ceturto numuru, kas ir visaugstākais Latvijas basketbola vēsturē. Latvijas izlase bez viņa Eiropas čempionātā izcīnīja astoto vietu un galu galā izpelnījās vietu olimpisko spēļu atlases turnīrā, kamēr Porziņģis vasarā gatavojās debijai NBA. Tas viņam izdevās fantastiski, un Porziņģis trīs mēnešus pēc kārtas tiks atzīts par Austrumu konferences mēneša labāko debitantu.

Jāatgādina, ka šovasar olimpiskajās spēlēs iespējama arī „Knicks” līdera Karmelo Entonija dalība, jo viņš iekļauts ASV izlases kandidātu sarakstā. Karmelo ar 72 spēlēm ASV izlasē ir šī kandidātu saraksta pieredzējušākais spēlētājs un iepriekš arī norādījis, ka Porziņģim spēlēšana izlasē nāktu par labu. Atbildotuz Sportacentrs.com pārstāvja Māri Novika, vai viņš atbalsta Porziņģa spēlēšanu izlasē, Entonijs izteicās: „Manuprāt, jā. Es tā domāju. Viņam jāuzņemas šis izaicinājums un jāpārstāv savu valsti. Vai jau šovasar? Jā. Šobrīd, jo vairāk viņš spēlē, jo labāk.”

“Knicks” treneris nevēlas, lai Porzinģis spēlē Latvijas izlasē!